AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Mechanika Poradnik

Wtryskiwacze paliwa w silniku spalinowym

Poprawne działanie naszego samochodu jest dla nas sprawą najważniejszą. Zapewnia to bezpieczeństwo nam oraz naszym bliskim. Odpowiedzialny kierowca nie ignoruje żadnych niepokojących oznak nieprawidłowości w funkcjonowaniu samochodu. Dlatego też regularnie sprawdza swój pojazd oraz udaje się na przeglądy techniczne. Istnieje wiele popularnych usterek, które nie są groźne, jednak wymagają szybkiej naprawy. Niestety, nie ma aut niezawodnych i w każdym pojeździe znajdą się jakieś problemy. Jednym z problemów, z którymi często borykają się kierowcy są źle działające wtryskiwacze. Co z nimi zrobić?

Wtryskiwacze – czym są?

Wtryskiwacze są bardzo ważnym podzespołem w funkcjonowaniu całego samochodu. Bez nich lub bez ich poprawnego funkcjonowania, auto nawet nie ruszy z miejsca. Odpowiadają one, jak sama nazwa wskazuje, za wtrysk paliwa. Substancja zostaje w odpowiedni sposób rozproszona i dostarczona do komór spalania. 

Wtryskiwacze współpracują z komputerem sterującym, który informuje podzespół, kiedy należy podać dawkę paliwa. Substancja pod postacią mgiełki jest wtłaczana pod minimalną wysokością ciśnienia, która wynosi 2000 barów.

Regeneracja wtryskiwaczy – kiedy się psują?

Ogólnie przyjęło się, że eksploatacja auta, szczególnie w nieprawidłowy sposób, doprowadza do awarii i nieprawidłowości działania większości części w samochodzie. Jednak w przypadku wtryskiwacza wcale tak nie jest. W jego prawidłowe działanie nie ingeruje złe prowadzenie auta, jak na przykład za szybka zmiana biegów, złe używanie sprzęgła lub za szybkie ruszanie. Z tego też powodu bardzo często zapomina się o tymże podzespole, jakim są wtryskiwacze. 

Jednak ich regeneracja jest bardzo istotna. Ale najpierw musimy zadać sobie pytanie, co może się z nimi złego stać, że zaczną nieprawidłowo działać? I jakie będą tego oznaki?

To bardzo trudne pytania, gdyż nie da się jednoznacznie stwierdzić, co wpływa na zepsucie się wtryskiwaczy. Niezależnie od tego, z jakiej są marki – ich nieprawidłowości nie mają jasnej przyczyny. Są jednak pewne wskazania i oznaki dawane przez samochód, które mogą wskazywać na nieprawidłowe działanie wtryskiwaczy. Ich szybkie rozpoznanie i podjęcie kroków w celu naprawy są kluczowe, aby nie wydać fortuny u mechanika.

Na nieprawidłowości w działaniu wtrysku paliwa może wskazywać na przykład obfite kopcenie z rury wydechowej. Dzieje się tak przy rozruchu lub gwałtownym przyspieszeniu. Jeśli zauważyliśmy wzrost spalania, to również może nas zaniepokoić. Innymi oznakami mogą być także trudności z odpaleniem samochodu oraz stukanie silnika. 

Gdzie udać się na regeneracje wtryskiwaczy w Krakowie?

Jeśli zauważymy którykolwiek niepokojący czynnik w naszym aucie, natychmiast musimy udać się do mechanika. Najlepiej znaleźć specjalistów właśnie od wtryskiwaczy. Będziemy wtedy mieli pewność, że na pewno znają się na tym podzespole i będą mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie. Regeneracja wtryskiwaczy Kraków specjalizuje się w wielu różnych markach i jest na rynku od wielu lat. Najlepiej znaleźć właśnie takiego fachowca i jak najszybciej rozwiązać problem z autem.