AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Ciekawostki Pojazdy

Jak wypolerować auto?

Jak wypolerować auto? To pytanie zadawane jest przez naprawdę wiele osób. Polerowanie samochodu pomoże przedłużyć żywotność i piękno lakieru i nadwozia. Jest często zapomnianym krokiem między myciem a woskowaniem, ale gdy jest właściwie wykonane, całkowicie ożywia zewnętrzne wykończenie samochodu. Dokładne polerowanie samochodu usunie mocno związane zanieczyszczenia powierzchni i wady lakieru pod powierzchnią oraz przygotuje połysk powierzchni do aplikacji wosku. Udane polerowanie samochodu może wymagać tarczy polerskiej.

Polerowanie auta krok po kroku

Pierwszym krokiem do polerowania samochodu jest jego umycie i zawsze należy myć pojazd w zacienionym miejscu. Bezpośrednie światło słoneczne może spowodować wyschnięcie mydła na farbie, co stępi wykończenie. Znajdź miejsce, które chroni cały pojazd przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i zaparkuj tam. Upewnij się, że zaparkowałeś pojazd na twardej powierzchni. Brud lub trawa nie są zalecane. Ukryj lub przenieś rzeczy, których nie chcesz popsuć. Polerowanie samochodu może być uciążliwym procesem. Gdy włączysz polerkę, może ona natryskiwać masę trącą, gdy zacznie się obracać. Upewnij się, że twoje zwierzęta są w środku, a wokół pojazdu nie ma nic, czego nie można spryskać polerowanym środkiem.

Opłucz cały pojazd za pomocą węża. Spryskaj wodą cały pojazd, aby przygotować go do mycia. Zacznij od góry i podczas spłukiwania zejdź na sam dół pojazdu. Pamiętaj, aby dokładnie spłukać koła i dolną część samochodu, ponieważ to tam brud i błoto najprawdopodobniej przylegają do lakieru. Jeśli zamierzasz umyć koła i opony tego samego dnia, w którym polerujesz lakier, pamiętaj, aby je najpierw wyczyścić. Użyj innej gąbki i wiadra, aby wyczyścić koła niż lakieru samochodowego. Umyj samochód mydłem samochodowym. Napełnij wiadro wodą i niewielką ilością mydła samochodowego. Wybierz mydło, które nie ma wosku ani pasty. Zanurz czystą gąbkę w wiadrze i zacznij myć samochód od góry i zejdź na dół.

Jak wypolerować auto?

Użyj wilgotnej podkładki i tarczy polerskiej na mieszance. Weź podkładkę do tarczy polerskiej i zmocz ją czystą wodą. Wykręć ją, aby pozostała wilgotna, ale nie mokra. Pad musi pozostać wilgotny podczas procesu polerowania, aby uniknąć uszkodzenia lakieru samochodu.
Trzymaj w pobliżu wiadro z czystą wodą lub wąż przez cały proces polerowania. Połóż umiarkowaną ilość pasty polerskiej na podkładce, a następnie włącz tarczę polerską i wciśnij ją w lakier pojazdu. Możesz również nałożyć mieszankę bezpośrednio na nadwozie samochodu, a następnie przynieść do niej polerkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *