AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Ciekawostki Mechanika

Jak zabezpieczyć felgi aluminiowe na zimę?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak zabezpieczyć felgi aluminiowe na zimę. Tak, zima może atakować koła, a także inne elementy metalowe w samochodzie, ciężarówce lub rowerze. Sole drogowe i chemikalia stosowane na drogach do kontroli śniegu i lodu mogą korodować, rozbijać koła.

Felgi aluminiowe

Przezroczysta powłoka ochronna, która jest mocna i trwała, jest wysoce odporna na sole i chlorki i sprawi, że metal podczas jazdy będzie wyglądał świeżo wypolerowany. Pył hamulcowy jest również bardzo korozyjny i może powodować korozję kół przez cały rok. Pył hamulcowy pozostawia gumowate osady, które są trudne do usunięcia. Uważaj na bardzo kwaśne środki czyszczące, ponieważ mogą uszkodzić wykończenie twoich kół. Podczas czyszczenia kół rozpocznij od najmniej agresywnej metody czyszczenia. Chrom utlenia się z czasem i zaczyna tworzyć plamy rdzy. Im wyższa jakość chromu na twoich chromowanych kołach, tym bardziej będzie on odporny na utlenianie, ale prędzej czy później rdzewieje. Chrom oksydowany można obsługiwać na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest przywrócenie powierzchni. Jeśli utlenianie spowodowało wżery w chromie, element należy zabrać do firmy galwanicznej w celu ponownej chromowania.

Zabezpieczenie felg przed zimą

W przemyśle motoryzacyjnym felgi aluminiowe to koła wykonane ze stopu aluminium lub magnezu. Stopy są mieszaninami metalu i innych pierwiastków. Zazwyczaj zapewniają większą wytrzymałość w porównaniu z czystymi metalami, które są zwykle znacznie bardziej miękkie i plastyczne. Stopy aluminium lub magnezu są zwykle lżejsze dla tej samej wytrzymałości, zapewniają lepsze przewodzenie ciepła i często zapewniają lepszy wygląd. Chociaż stal, najpopularniejszy materiał stosowany w produkcji kół, jest stopem żelaza i węgla, termin „koło aluminiowe” jest zwykle zarezerwowany dla kół wykonanych ze stopów metali nieżelaznych. Felgi aluminiowe można zabezpieczyć przed mrozem na wiele sposobów – jest to z pewnością ogromna zaleta dla każdego użytkownika tychże produktów.