AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Mechanika Poradnik

Regeneracja szczęk hamulcowych

Szczęka hamulcowa jest częścią układu hamulcowego, który przenosi okładzinę hamulcową w hamulcach bębnowych stosowanych w samochodach lub blok hamulcowy w hamulcach pociągowych i rowerowych. Szczęka hamulcowa podtrzymuje okładzinę hamulcową, która jest nitowana lub przyklejona do szczęki. Po włączeniu hamulca klocek porusza się i dociska podszewkę do wnętrza bębna. Tarcie między okładziną a bębnem zapewnia siłę hamowania. Energia jest rozpraszana jako ciepło.

Regeneracja szczęk hamulcowych

Nowoczesne samochody mają hamulce tarczowe dookoła lub tarcze z przodu i bębny z tyłu. Zaletą dysków jest to, że mogą one rozpraszać ciepło szybciej niż bębny, dzięki czemu ryzyko przegrzania jest mniejsze.
Powodem zatrzymywania bębnów z tyłu jest to, że bęben jest bardziej skuteczny niż tarcza jako hamulec postojowy. Szczęka hamulcowa przenosi blok hamulca. Blok był pierwotnie wykonany z drewna, ale obecnie jest zwykle żeliwny. Po włączeniu hamulca klocek porusza się i dociska tarczę do bieżnika koła. Oprócz zapewnienia siły hamowania, również „szoruje” koło i utrzymuje je w czystości. To szorowanie powoduje zużycie bieżnika koła i często powoduje pisk hamulca. Hamulce bieżnika w pociągach pasażerskich zostały w dużej mierze zastąpione przez hamulce tarczowe.

Regeneracja szczęk hamulcowych jest naprawdę bardzo ważna. Jedną z najważniejszych cech bezpieczeństwa samochodu jest jego zdolność do zatrzymania się. Wymiana tylnych szczęk hamulcowych w samochodzie zapewni, że hamulce będą w dobrym stanie technicznym i będą gotowe do prawidłowego działania w razie wypadku. Możesz dowiedzieć się, jak zmienić tylne szczęki hamulcowe w profesjonalny sposób, aby zaoszczędzić pieniądze i lepiej zrozumieć swój samochód. Nawet nowicjusz może nauczyć się zmieniać szczęki hamulcowe, pod warunkiem, że ma odpowiednie narzędzia. Szczęki hamulcowe powinny działać doskonale w aucie. Zawsze używaj podstawek podnośnikowych podczas pracy na podnośniku. Jeśli potrzebujesz pomocy w zlokalizowaniu wyznaczonych punktów podnośnika, zapoznaj się z instrukcją obsługi pojazdu.