AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Ciekawostki Motoryzacja

Jak usunąć plamy z tapicerki samochodowej?

Plamy wodne powstają na tapicerce samochodowej z wielu powodów, albo z rozlewania wody, albo z opuszczania okna, gdy pada deszcz. Plama to ciemny, przebarwiony obszar, który jest bardzo zauważalny. Na szczęście usunięcie plamy jest dość proste i można je łatwo wykonać.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak usunąć plamy z tapicerki samochodowej. Tapicerka samochodowa jest podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Gdy woda paruje, pozostawia osady mineralne. Osady te są przyczyną ciemnych plam, które niszczą piękno Twojego wnętrza samochodu. Powinieneś jak najszybciej wyczyścić plamy. Zanim zaczniesz od bezpośredniego wyczyszczenia szkodliwych miejsc, dokładnie odkurz wnętrze samochodu, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia przymocowane do siedzeń i dywanów. Jeśli cząstki te wejdą w kontakt z wilgocią, mogą tworzyć więcej plam.

Czym usunąć plamy z tapicerki samochodowej?

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego środka do czyszczenia tapicerki jest identyfikacja materiału. Większość środków do czyszczenia tapicerki działa na wszystkich rodzajach materiałów, ale istnieją specjalne środki czyszczące, szczególnie do skórzanych siedzeń. Jeśli chcesz domowej roboty rozwiązanie, wymieszaj równe części białego octu i wody destylowanej. Zawsze jednak zaleca się zakup wysokiej jakości środka czyszczącego, ponieważ nie ma gwarancji, że to rozwiązanie nie uszkodzi materiału. Zamiast celować w plamy po wodzie, użyj środka do czyszczenia tapicerki na całym siedzeniu. Niech moczy się przez czas określony w instrukcjach. Specjaliści zalecają również, aby najpierw użyć wybranego środka czyszczącego w dyskretnym miejscu w tapicerce, aby wykryć niepożądaną niespodziankę, taką jak zmiana koloru. Użyj szczoteczki z miękkim włosiem, aby wprowadzić środek do czyszczenia tapicerki w materiał. Zapewni to usunięcie wszelkich śladów złóż mineralnych oraz resztek brudu.

Niektóre środki do czyszczenia tapicerki wymagają do tego celu użycia wilgotnego ręcznika, ale należy go wycisnąć, aby pozbyć się dodatkowej wody. Trzymaj opuszczone okna, aby przyspieszyć proces suszenia. Możesz także użyć suszarki lub wentylatora. Również ostre promienie słoneczne mogą powodować uszkodzenie tapicerki, zwłaszcza skóry, która z czasem blaknie i pęka na skutek działania promieni słonecznych. Na koniec dodaj pokrowce na siedzenia samochodowe, aby chronić tapicerkę przed różnymi formami uszkodzeń. Chociaż teraz wiesz, jak łatwo usunąć plamy z wody z tapicerki samochodowej, zapobieganie jest zawsze najlepszym rozwiązaniem. Warto dbać o tapicerkę.