AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Mechanika Naprawa

Mało oleju w silniku objawy

Olej silnikowy jest jak krew każdego samochodu. Silnik potrzebuje oleju do smarowania ruchomych elementów i zapewnienia ich płynnej pracy. W rzeczywistości silniki wszelkiego rodzaju potrzebują oleju, aby działać. Nie ma znaczenia, czy używasz motocykla, generatora, a nawet kosiarki. Jeśli ma silnik, należy go smarować olejem. Silnik jest wypełniony częściami, które stale się poruszają i ocierają. To ciągłe tarcie wytwarza ciepło z całego tarcia. Potrzebujesz oleju, który przepłynie przez te ruchome części, aby mógł wchłonąć ciepło i zapobiec przegrzaniu.

Mało oleju w silniku objawy

Olej silnikowy starzeje się i zużywa po pewnym czasie. Dlatego producenci samochodów zalecają wymianę oleju co około 5000 mil. Jeśli w twoim samochodzie znajduje się stary olej, prawdopodobnie staje się on coraz bardziej zabrudzony. Utrudni to olejowi skuteczne smarowanie elementów silnika. W rezultacie silnik zacznie wytwarzać różne odgłosy. Natychmiast zleć wymianę oleju, ponieważ zignorowanie problemu może spowodować poważne uszkodzenie silnika. Jeśli wnętrze kabiny pojazdu zaczyna pachnieć spalonym olejem, oznacza to, że masz problem z olejem. Jeśli jednak faktycznie zaczniesz widzieć niebieski lub szary dym wydobywający się z układu wydechowego, prawdopodobnie masz wyciek oleju. Towarzyszy temu zapach spalonego oleju, a dym jest wynikiem niedostatecznej ilości oleju w silniku do smarowania jego części z powodu wycieku. Napraw więc wyciek oleju i wymień olej.

Olej w silniku

Gdy olej silnikowy starzeje się, stopniowo gęstnieje i ostatecznie zmieni się w substancję prawie szlamową, jeśli nie zostanie zmieniony. Gęsty olej zapewnia większą odporność na ruchome części silnika, co powoduje, że pracuje on ciężej i zużywa więcej paliwa. Jeśli zauważysz, że ciągle masz problemy z uruchomieniem silnika, być może trzeba sprawdzić połączenia na akumulatorze pod kątem korozji i wyczyścić je szczotką drucianą. Jeśli bateria ma co najmniej kilka lat, może być czas na jej wymianę. Silnik może się wahać, zanim się uruchomi, a światła na desce rozdzielczej nieco przygasają. Oczywiste jest, że potrzebujesz dostrajania, które polega na czyszczeniu styków i zacisków akumulatora, a nawet wymianie akumulatora na nowy.