AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

bagażnik na dach
Uncategorized

Jaki wybrać bagażnik na dach?

Wielu z nas wybierając się w długą podróż chce zabrać ze sobą duży bagaż, który często nie mieści się w bagażniku samochodu. Na szczęście zamontowanie bagażnika na dachu umożliwia bezproblemowe przewożenie bagaży oraz różnorodnych ładunków. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, decydując się na zakup bagażnika na dach swego samochodu?

Funkcjonalny bagażnik na dach – czyli jaki?

Obecnie na rynku motoryzacyjnym wybór bagażników przeznaczonych do mocowania na dachach jest bardzo duży. Niemniej często trudno jest wybrać taki, który w stu procentach spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Bagażniki dachowe to bardzo praktyczne elementy wyposażenia samochodów. Są one doskonałym rozwiązaniem dla tych wszystkich właścicieli pojazdów którzy często podróżują i w związku z tym są skazani na przewożenie dużych bagaży. Jaki zatem wybrać bagażnik na dach?

Dziś w sprzedaży są powszechnie dostępne bagażniki rowerowe oraz boksy służące do przewożenia bagaży.

Pierwsze z nich stanowią bardzo praktyczne rozwiązanie dla wszystkich miłośników jazdy rowerowej. Umożliwiają one bowiem w pełni bezpieczne oraz bezproblemowe przewożenie tych jednośladów. Co prawda większość bagażników rowerowych jest montowanych na dachach samochodów, ale w sprzedaży dostępne są również modele przeznaczone do zamontowania z tyłu pojazdu samochodowego, a więc bagażniki na hak lub na tylną klapę.

Gdy zdecydujemy się na zakup bagażnika rowerowego montowanego na dach, warto także zaopatrzyć się w odpowiednie relingi dachowe. Są to specjalne belki montowane na dachach samochodów. Ich głównym zadaniem jest stabilne zabezpieczenie przewożonego ładunku.

Bagażnik a model samochodu

Każdy bagażnik dachowy powinien być odpowiednio dopasowany do modelu samochodu. Dobrze jeśli jest on montowany na belkach wykonanych z aluminium lub ze stali. Podczas wyboru bagażnika samochodowego na dach trzeba zawsze kierować się informacjami, takimi jak:

– marka auta
– model
– rok produkcji
– typ nadwozia

Powyższe dane są bardzo istotne, gdyż nie każdy bagażnik można zamontować do każdego typu samochodu. Co prawda można trafić na model uniwersalny, ale większość dostępnych na rynku motoryzacyjnym bagażników jest przeznaczona do konkretnych modeli pojazdów samochodowych. Obecnie największą popularnością cieszą się bagażniki dachowe z:

– z relingami – zintegrowanymi bądź tradycyjnymi

– z fixpointami, czyli specjalnymi gniazdami do mocowania łap

Podczas zakupu bagażnika na dach samochodowy warto zawsze dobrze zastanowić się jakie bagaże zamierzamy na nim przewozić. Wybierając odpowiedni bagażnik można zawsze zabrać wszystkie niezbędne bagaże, nawet wówczas gdy wybieramy się w bardzo długą podróż.

autosezam.pl