AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Pojazdy

Finansowanie samochodu dla osób prywatnych

Zakup nowego samochodu to wielkie wydarzenie w życiu każdego kierowcy. Nowe auto sporo zmienia. Nie da się ukryć, że wzrasta bezpieczeństwo na drodze, a także komfort prowadzenia samochodu. Można częściej wybierać się na dłuższe trasy i zwyczajnie cieszyć eksplorowaniem Polski oraz świata. Co zrobić, gdy nie posiada się pełnej kwoty na zakup nowego auta? Istnieją różne możliwości finansowania, między innymi leasing konsumencki. W ten sposób można kupić doskonały samochód jednej z ulubionych marek motoryzacyjnych Polaków. 

Leasing samochodu

Dobry samochód można użytkować w ramach leasingu konsumenckiego. Leasing jest bowiem rozwiązaniem nie tylko dla klientów biznesowych, o czym warto pamiętać. Rzeczywiście często korzystają z niego indywidualni przedsiębiorcy, jak też duże firmy. Decydują się na wzięcie samochodu w leasing, ponieważ mogą włączyć koszt leasingu w koszty prowadzenia działalności. Auto w leasingu może wziąć jednak każdy, nawet jeżeli nie prowadzi własnej działalności. Jest to leasing konsumencki, który jest naprawdę bardzo wygodną opcją finansowania. W ramach leasingu można bowiem nabyć doskonały nowy samochód, na który zwyczajnie nie można pozwolić sobie wtedy, gdy potrzebna jest cała kwota na jego zakup. 

Kalkulator leasingu  

Wygodne narzędzie, jakim jest kalkulator leasingu konsumenckiego, to sposób na sprawdzenie, ile będzie wynosiła rata za konkretny samochód. Seat Cupra, jeden z najpiękniejszych nowych samochodów od tej marki, to auto często leasingowane. W jaki sposób określić wysokość rat? Nic w tym trudnego. Wysokość rat zależy od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest wkład własny wniesiony na samym początku. Jeżeli wniesie się większy wkład własny, kwota do spłaty w ramach leasingu będzie mniejsza, dlatego też raty będą mniejsze. Drugi ważny czynnik to ilość rat. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego, jak kształtują się raty poprzez wpisywanie odpowiednich kwot w kalkulator leasingu konsumenckiego. To właśnie dzięki temu można wybrać dla siebie raty optymalne. Ich wysokość nie będzie bardzo dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Dzięki leasingowi można cieszyć się nowym, bezpiecznym, eleganckim autem, ale jednocześnie nie zbierać przez wiele lat pieniędzy na koncie oszczędnościowym. Z leasingiem samochód staje się bardziej dostępny. Dlatego też tak wielu konsumentów korzysta z tej opcji, a po zakończeniu okresu leasingowania decydują się na jedną z możliwości, którą oferują salony. 

Co po zakończeniu leasingu? 

Jakie możliwości mają klienci, którzy kończą korzystanie z leasingu? Pierwsza z opcji to zrezygnowanie z samochodu. Jeżeli wybierze się właśnie to rozwiązanie, wcześniej wniesione w ramach leasingu pieniądze przepadają. Drugi sposób to wykupienie samochodu po leasingu. Oznacza to, że klient musi dopłacić resztę pieniędzy i auto staje się jego własnością. Kwota do dopłaty zależy między innymi od tego, jaki samochód się wybrało. Luksusowe samochody kosztują więcej, natomiast w ramach leasingu można też zdecydować się na samochód tańszy. Najważniejsze jest to, że na początku okresu leasingu klient nie musi jeszcze decydować się, co zrobi na samym końcu trwania umowy. Decyzje można zatem podejmować elastycznie, w zależności od własnych potrzeb i aktualnej sytuacji finansowej. Dlatego właśnie leasing to tak elastyczne i atrakcyjne rozwiązanie. Warto dowiedzieć się więcej na jego temat, tak by raz na zawsze obalić mity z nim związane. Leasing to teraz jedna z najlepszych opcji dla osób, które chcą mieć nowe auto.