AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

skup aut
Pojazdy

Czy można skorzystać z usług skupu aut bez okazywania dowodu rejestracyjnego

Złomowanie samochodu to doskonały, bezpieczny dla środowiska i opłacalny dla wściela pojazdu sposób na pozbycie się powypadkowego auta, które nie nadaje się ani do codziennej jazdy, ani do naprawy, ani do sprzedaży. Jeśli w Twoim przydomowym garażu zalega uszkodzony samochód i zastanawiasz się, co możesz z nim zrobić – sprawdź oferty pobliskich skupów samochodów. W tym mieście działa wiele profesjonalnych firm, które specjalizują się w skupie i złomowaniu różnego rodzaju pojazdów. Pozbądź się szrotu raz na zawsze!

Skup aut do złomowania – Kraków 

Złomowanie samochodu powinno przebiegać w pełni legalnie. Taka usługa wiąże się więc zwykle z koniecznością dopełnienia pewnych formalności. Jedną z nich jest na przykład udostępnienie dokumentów potwierdzających tożsamość. Aby skup samochodu i proces jego złomowania w stacji kasacji przebiegł sprawnie i bezproblemowo, właściciel pojazdu powinien okazać między innymi:

  • kartę pojazdu,
  • umowę kupna samochodu,
  • wpis do ewidencji, jeśli auto było zarejestrowane na firmę,
  • dowód rejestracyjny.

Jeśli samochód zarejestrowany był na dwóch właścicieli – oboje będą musieli stawić się w skupie lub jeden z nich będzie musiał okazać pisemną zgodę drugiego na złomowanie pojazdu.

Jeśli właściciel nie posiada karty pojazdu, sprawa jest jeszcze prosta – wystarczy bowiem okazanie dowodu rejestracyjnego. Problem zaczyna się, gdy brakuje dowodu rejestracyjnego. W takim przypadku należy w pierwszej kolejności zgłosić kradzież lub zagubienie na policji. Funkcjonariusze powinni wystawić specjalne pismo, z którym należy udać się do Wydziału Komunikacji, gdzie właściciel auta otrzyma stosowne zaświadczenie będące tak samo ważne, jak dowód rejestracyjny. Dopiero po dopełnieniu tych formalności można ponownie skorzystać z usług skupu samochodów w Krakowie.

 Jakie pojazdy można oddać do złomowania w skupie samochodów?

Skup samochodów, demontaż części, które nadają się do recyklingu oraz złomowanie i utylizacja pozostałych, to świetne rozwiązanie zarówno ze względów ekonomicznych, jak i ekologicznych. Coraz więcej osób zamiast trzymać w swoich garażach uszkodzone, nienadające się do jazdy pojazdy, decyduje się na oddane ich do skupów samochodów. Większość skupów aut i stacji demontażu pojazdów działających na terenie Krakowa i okolic przyjmuje samochody osobowe, ciężarówki i autobusy różnych marek. Firmy te skupują pojazdu bez względu na wielkość, stopień uszkodzenia czy stan techniczny, oferując często nawet bezpłatny transport pojazdów do ich siedziby. Doświadczony zespół rzeczoznawców wycenia je zgodnie z obowiązującym cennikiem, ich stanem technicznym oraz wartością rynkową, płacąc zwykle od razu w gotówce. 

Chcesz pozbyć się powypadkowego samochodu? Przed Twoim domem zalega wrak? A może jesteś właścicielem pojazdu, który jest sprawny, ale nie masz głowy i funduszy do jego naprawy i przygotowania go do sprzedaży na popularnych platformach ogłoszeniowych? Skorzystaj z usług profesjonalnych skupów samochodów Impresja.auto.pl