AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Szafy kartotekowe w firmie
Ciekawostki

Szafy kartotekowe w firmie – kiedy warto je kupić?

Dokumenty mogą być przechowywane w wielu różnych typach szaf. Wśród nich znajdują się również szafy kartotekowe. Kiedy warto je wybrać?

Ze względu na swoją specjalną budowę szafy kartotekowe pozwalają na magazynowanie dokumentów w inny sposób niż w standardowych szafach, co przekłada się również na ich zastosowanie.

Czym są szafy kartotekowe?

Szafami kartotekowymi nazywa się rodzaj szaf metalowych, które pozwalają na przechowywanie dokumentów w postaci kartotek. Wyposażone są w wysuwane szuflady z prowadnicami, w których umieszcza się kartoteki.

Zastosowanie szafy kartotekowej pozwala na łatwe przechowywanie dokumentów, zwłaszcza tych, z których korzysta się często. Dzięki kartotece można łatwo uszeregować dokumenty oraz szybko je wyszukiwać, by dzięki temu zaoszczędzić czas.

W jakich firmach sprawdzą się szafy kartotekowe?

Specjalny sposób przechowywania powoduje, że szafy kartotekowe są bardzo popularne w wielu firmach. 

Zastosowanie szaf kartotekowych możliwe jest w:

  • gabinetach lekarskich
  • przychodniach medycznych
  • szpitalach
  • placówkach naukowych
  • urzędach
  • biurach

Jak wybrać odpowiednią szafę kartotekową?

Wybierając odpowiednie szafy kartotekowe, warto wziąć pod uwagę szereg czynników, między innymi ich materiały, wielkość oraz wyposażenie.

Najlepszym wyborem będą metalowe szafy kartotekowe, które wykonane są z odpornej na czynniki zewnętrzne blachy stalowej. Są one wysoce odporne na uszkodzenia i mogą posłużyć na wiele lat.

Wielkość szafy należy dobrać zależnie od liczby przechowywanych dokumentów. Należy też zwrócić uwagę na format dokumentów, na przykład mogą być to formaty jak A4, A5, A6, a także B5.

Dla dodatkowego bezpieczeństwa szafy kartotekowe mogą być wyposażone w wysokiej klasy zamki zmniejszające ryzyko dostępu do wnętrza przez niepowołane osoby.

Szafy kartotekowe – gdzie można je kupić?

Z dostępnymi modelami szaf kartotekowych można zapoznać się już teraz online na stronach internetowych ich producentów. Zamówienia na szafy kartotekowe także mogą być składane przez internet.