AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Regeneracja poprzez ceramizację
Ciekawostki

Regeneracja poprzez ceramizację – czym jest i czy warto?

Ceramizery w ostatnim czasie zyskują na popularności. Na początku wieść o tych produktach rozchodziła się poprzez polecanie pomiędzy kierowcami i mechanikami. Teraz coraz częściej spotykamy się z tego typu produktami choćby w Internecie. Czy stosowanie Ceramizera jako dodatek do oleju skrzyni biegów lub dodatek do paliwa daje faktyczne korzyści?  

Czym jest i jak działa ceramizacja? 

Ceramizacja to technologia, która pozwala na zregenerowanie i ochronę silnika, skrzyni biegów, tylnych mostów i innych urządzeń, w których występuje tarcie o siebie metali. Proces ceramizacji polega na tworzeniu warstwy ceramiczno-metalowej o unikalnych właściwościach. Natomiast sama regeneracja przeprowadzana jest bez konieczności demontażu urządzeń. Wystarczy dodać Ceramizer do oleju. Jeśli zastanawiasz się, czy jest to bezpieczne – to uspokajamy. Wszystkie dodatki do silnika przechodzą szereg testów, m.in testów przemysłowych. 

Ceramika do silnika, czyli ceramizer w silnikach spalinowych 

Ceramizer, jako dodatek do silnika, to szereg korzyści dla naszego samochodu i naszej ekonomii. Dla wielu bowiem główną zaletą będzie zmniejszenie zużycia paliwa od 3 do nawet 15%, a także obniżone zużycie oleju silnikowego. Silnik w naszym samochodzie będzie pracował ciszej, zwiększą się dynamika i sprawność naszego pojazdu. Użycie Ceramizera ułatwi także rozruch pojazdu, co jest ważne szczególnie zimą. Warto zaznaczyć, że użyte dodatki do silnika, w przypadku awaryjnego wycieku oleju, pozwolą na kontynuację jazdy nawet do 500 km. To wszystko dzięki wytworzeniu warstwy ceramiczno-metalowej i regeneracji. Efektywna trwałość odbudowanej powierzchni wystarczy na około 70 tys. km. przebiegu.

Ceramizer jako dodatek do paliwa – co daje jego stosowanie?

Dodatek do paliwa w postaci uszlachetniacza do paliw, to kolejne korzyści dla naszego samochodu i portfela. Dzięki zastosowaniu preparatu wydłuży się żywotność układu zasilania paliwem. Zużycie paliwa zmniejszy się od 2 do 4% – zwiększenie niezawodności i trwałości pojazdu oraz neutralizacja skutków korzystania z gorszej jakości paliwa to kolejne zalety. Dla tych, którym bliska jest ekologia i ochrona środowiska, ten produkt także okaże się strzałem w dziesiątkę. Dodatek do paliwa Ceramizer zmniejsza emisję substancji szkodliwych CO – nawet o 50% i CO2 do 10%. 

Ceramizer do oleju skrzyni biegów, przekładni i mostów 

Korzyści z użytkowania preparatu jako dodatek do oleju skrzyni biegów, będą dwutorowe. Część z nich odczujemy sami podczas prowadzenia samochodu, a za inne “podziękuje” nam nasza skrzynia biegów. Łatwiejsza zmiana biegów, cichsza praca skrzyni, tylnych mostów, przekładni i reduktorów, to tylko niektóre z nich. Użycie Ceramizera to przede wszystkim regeneracja i zabezpieczenie tarcia podczas eksploatacji oraz utworzenie warstwy ceramiczno-metalowej. Efekt działania odbudowanej powierzchni wystarcza na około 100 tys. km. Nie bez znaczenia jest także to, że dzięki zastosowaniu preparatu, zmniejszają się koszty ewentualnych napraw związanych ze skrzynią biegów.