AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Regeneracja poprzez ceramizację
Ciekawostki

Regeneracja poprzez ceramizację – czym jest i czy warto?

Ceramizery w ostatnim czasie zyskują na popularności. Na początku wieść o tych produktach rozchodziła się poprzez polecanie pomiędzy kierowcami i mechanikami. Teraz coraz częściej spotykamy się z tego typu produktami choćby w Internecie. Czy stosowanie Ceramizera jako dodatek do oleju skrzyni biegów lub dodatek do paliwa daje faktyczne korzyści?  

Czym jest i jak działa ceramizacja? 

Ceramizacja to technologia, która pozwala na zregenerowanie i ochronę silnika, skrzyni biegów, tylnych mostów i innych urządzeń, w których występuje tarcie o siebie metali. Proces ceramizacji polega na tworzeniu warstwy ceramiczno-metalowej o unikalnych właściwościach. Natomiast sama regeneracja przeprowadzana jest bez konieczności demontażu urządzeń. Wystarczy dodać Ceramizer do oleju. Jeśli zastanawiasz się, czy jest to bezpieczne – to uspokajamy. Wszystkie dodatki do silnika przechodzą szereg testów, m.in testów przemysłowych. 

Ceramika do silnika, czyli ceramizer w silnikach spalinowych 

Ceramizer, jako dodatek do silnika, to szereg korzyści dla naszego samochodu i naszej ekonomii. Dla wielu bowiem główną zaletą będzie zmniejszenie zużycia paliwa od 3 do nawet 15%, a także obniżone zużycie oleju silnikowego. Silnik w naszym samochodzie będzie pracował ciszej, zwiększą się dynamika i sprawność naszego pojazdu. Użycie Ceramizera ułatwi także rozruch pojazdu, co jest ważne szczególnie zimą. Warto zaznaczyć, że użyte dodatki do silnika, w przypadku awaryjnego wycieku oleju, pozwolą na kontynuację jazdy nawet do 500 km. To wszystko dzięki wytworzeniu warstwy ceramiczno-metalowej i regeneracji. Efektywna trwałość odbudowanej powierzchni wystarczy na około 70 tys. km. przebiegu.

Ceramizer jako dodatek do paliwa – co daje jego stosowanie?

Dodatek do paliwa w postaci uszlachetniacza do paliw, to kolejne korzyści dla naszego samochodu i portfela. Dzięki zastosowaniu preparatu wydłuży się żywotność układu zasilania paliwem. Zużycie paliwa zmniejszy się od 2 do 4% – zwiększenie niezawodności i trwałości pojazdu oraz neutralizacja skutków korzystania z gorszej jakości paliwa to kolejne zalety. Dla tych, którym bliska jest ekologia i ochrona środowiska, ten produkt także okaże się strzałem w dziesiątkę. Dodatek do paliwa Ceramizer zmniejsza emisję substancji szkodliwych CO – nawet o 50% i CO2 do 10%. 

Ceramizer do oleju skrzyni biegów, przekładni i mostów 

Korzyści z użytkowania preparatu jako dodatek do oleju skrzyni biegów, będą dwutorowe. Część z nich odczujemy sami podczas prowadzenia samochodu, a za inne “podziękuje” nam nasza skrzynia biegów. Łatwiejsza zmiana biegów, cichsza praca skrzyni, tylnych mostów, przekładni i reduktorów, to tylko niektóre z nich. Użycie Ceramizera to przede wszystkim regeneracja i zabezpieczenie tarcia podczas eksploatacji oraz utworzenie warstwy ceramiczno-metalowej. Efekt działania odbudowanej powierzchni wystarcza na około 100 tys. km. Nie bez znaczenia jest także to, że dzięki zastosowaniu preparatu, zmniejszają się koszty ewentualnych napraw związanych ze skrzynią biegów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *