AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Ciekawostki

Pośrednik kurierski i bezpieczeństwo paczek

Rozwiązanie, jakim jest broker kurierski, mimo że jest już obecne na polskim rynku od kilku lat wciąż budzi pewne wątpliwości. Jak możliwe jest to, że firma, która pośredniczy pomiędzy klientem a kurierem i na tym zarabia może zaoferować temu pierwszemu niższe ceny niż gdyby zgłosił się bezpośrednio do firmy kurierskiej? Czy paczki wysyłane przy pomocy pośrednika są zawsze bezpieczne?

Jak działa broker kurierski i dlaczego ma niższe ceny?

Sposób działania brokerów kurierskich i metoda osiągania zysków budzą wątpliwości, ponieważ wiele osób ich nie rozumie. Wystarczy jednak przyjrzeć się przez chwilę temu biznesowi, aby wszystko okazało się jasne. Przesyłki kurierskie zamawiane za pośrednictwem serwisu brokerskiego są tańsze, dlatego że broker był w stanie wynegocjować bardziej korzystny cennik z firmami kurierskimi. Jak się to jednak dzieje? Przede wszystkim warto pamiętać, że firmy działające w tym sektorze zamawiają u przedsiębiorstw kurierskich ogromne ilości paczek. Należy do nich na przykład znany i ceniony broker AlleKurier. Dzięki ilości paczek jakie zamawiają brokerzy, traktowani są oni przez firmy kurierskie jak klienci absolutnie kluczowi. Utrata takich klientów mogłaby się okazać dla kurierów fatalna w skutkach. Dlatego właśnie zrobią oni wszystko, by zachować swoich najważniejszych klientów.

Specjalne cenniki i w efekcie tani kurier, to nie jedyny bonus jaki zyskują brokerzy na współpracy z firmami kurierskimi. Bardzo często również mają o wiele szerszy i łatwiejszy dostęp do usług, za które klienci indywidualni muszą słono płacić.

Czy paczki wysyłane brokerem są bezpieczne?

Warto zadać sobie to pytanie, tym bardziej, że jego zadanie jest w dużej mierze zasadne. Jeżeli coś jest tańsze, tak jak właśnie zamówienie kuriera za pośrednictwem brokera to można się spodziewać, że będzie mniej opłacalne w jakiś innych obszarach. Nowi klienci brokerów zwłaszcza mocno martwią się o bezpieczeństwo przesyłek. Jak jednak pokazuje doświadczenie, te obawy bardo szybko się rozwiewają. Zamawiając przesyłkę za pośrednictwem platformy internetowej firmy AlleKurier można ją tak samo łatwo i na takich samych zasadach ubezpieczyć, jak wtedy, gdy robi się to bezpośrednio.

Oczywiście problemy z dostarczeniem przesyłek, a nawet ich zaginięcia czasami się zdarzają i prawdopodobnie zawsze będą zdarzały. Tego rodzaju niedociągnięcia zależne są wyłącznie od pracy firm kurierskich i korzystanie z pośrednictwa brokerów w żaden sposób na nie nie wpływa. W pewnym sensie może to nawet zwiększać bezpieczeństwo. Dodatkowe usługi, takie jak na przykład wspomniane ubezpieczenie przesyłki, czy zachowanie szczególnej ostrożności przy transporcie paczki bardzo często są tańsze, jeżeli zamawia je się przez brokera.

Czy każdy może na tym skorzystać?

Odpowiedź na to pytanie jest jednocześnie prosta i skomplikowana. Skorzystać może każdy i dla każdego będzie to oznaczało oszczędności, a także ułatwienia w dostępie do usług. Nie każdy jednak zyska tyle samo. Najwięcej mogą tu wygrać firmy zajmujące się handlem wysyłkowym na małą skalę i osoby prywatne, które wysyłają bardzo dużo paczek kurierem.

Możliwość komentowania została wyłączona.