AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

znaki drogowe
Motoryzacja

Jak zamówić znaki drogowe na prywatną drogę lub działkę?

Jesteś właścicielem prywatnej drogi albo działki i chcesz odpowiednio ją oznakować? Zobacz, gdzie i jak kupić odpowiednie znaki drogowe!

Znaki drogowe najczęściej są kojarzone z drogami publicznymi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je również na prywatnym terenie. Do tego celu potrzebny będzie znak, a także słupki drogowe lub innego rodzaju akcesoria montażowe. Gdy także chcesz zdecydować się na zamówienie znaków z dodatkowymi, zobacz, jak to zrobić!

Kiedy i gdzie można montować znaki drogowe?

Prawo do montażu znaków drogowych na prywatne posesji ma każdy jej właściciel. 

Wobec tego nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by zamontować je na terenach jak prywatna droga, wjazd, działka. Często są one również umieszczane na bramach czy w innych miejscach, gdzie konieczne jest odpowiednie oznakowanie przestrzeni.

Montaż znaków drogowych na prywatnej posesji jest bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy często poruszają się nią nieuprawione osoby, pozostawiane są na niej zaparkowane samochody, które blokują wyjazd lub wjazd. Za pomocą znaków drogowych można wtedy właściwie oznakować konkretny obszar i uniknąć problemów.

Jakie znaki drogowe montuje się najczęściej?

Najczęściej kupowane są znaki oraz przeznaczone do ich montażu słupki drogowe z kategorii znaków zakazu.

Popularne wśród klientów prywatnych są przede wszystkim:

  • znaki zakazu parkowania
  • znaki zakazu zatrzymywania się
  • znaki zakazu wjazdu
  • znaki zakazu ruchu

Również można zamówić innego rodzaju znaki, dlatego też można dopasować je do konkretnego przeznaczenia, aby mogły one pomóc w uporządkowaniu ruchu na danym terenie.

Warto też wskazać, że znaki drogowe mogą być zaprojektowane według oczekiwań klienta, dlatego też nie muszą być to popularne znaki spotykane przy drogach.

Gdzie można kupić znaki drogowe?

Znaki drogowe można obecnie zakupić bezpośrednio w firmach zajmujących się ich produkcją.

Prywatnym osobom znaki drogowe, a także inne przeznaczone do nich akcesoria oferuje firma Wimed. Od lat zajmuje się ona produkcją znaków dla klientów indywidualnych i biznesowych, zapewniając ich najwyższą jakość. Z dostępnymi wariantami znaków firmy Wimed można zapoznać się na jej stronie: https://wimed.pl.

Znaki drogowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Aby wybrać odpowiednie znaki drogowe, trzeba w szczególności zwrócić uwagę na jakość ich wykonania oraz na ich wymiary.

Dobre znaki drogowe powinny być wykończone materiałami antykorozyjnymi, ponieważ dzięki nim mogą one zachować trwałość na lata i mogą stale spełniać wtedy swój cel. Dodatkowym atutem będą specjalne powłoki na znakach, które podwyższają ich widoczność.

Trzeba też zobaczyć, jaka jest średnica czy wymiar znaku drogowego, aby dopasować go do miejsca montażu. Większy znak to większa widoczność.

Jak zamontować znak drogowy?

Do montażu znaków najczęściej używane są słupki drogowe, na których umieszcza się znak za pomocą dedykowanych uchwytów.

Należy zadbać o to, aby słupki drogowe zostały stabilnie zamocowane w gruncie, aby dzięki temu nie były one narażone na wywracanie się.

Akcesoria montażowe do znaków można również zakupić w firmach prowadzących ich sprzedaż.