AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Pojazdy

Ile można zyskać na dopłatach dla samochodów elektrycznych?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się dopłaty do samochodów elektrycznych dla firm. Finansowanie umożliwia użytkowanie auta przy płaceniu bardzo niskich rat. 

Jak uzyskać dofinansowanie samochodów elektrycznych? 

Niekwestionowanym liderem branży jest oczywiście VW FS. Przedsiębiorcy oraz instytucje publiczne mogą już kupować samochody elektryczne i wodorowe z państwowymi dopłatami. O bezzwrotne dotacje do zakupu samochodów elektrycznych mogą się ubiegać podmioty instytucjonalne oraz przedsiębiorstwa. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pojazdy muszą się zaliczać do kategorii M1, N1 oraz L1e-L7e. Jednostki sektora finansów publicznych, fundacje, instytuty badawcze, stowarzyszenia, a także rolnicy indywidualni oraz kościoły uprawnione są do występowania o dopłaty. Należy pamiętać, że zakup samochodów osobowych i dostawczych elektrycznych jest objęty wsparciem finansowym. VW FS oznacza Volkswagen Financial Services i jest to gałąź finansowa firmy Volkswagen AG. Firma oferuje usługi z zakresu zakupu, a także serwisowania samochodów. Dopłaty do samochodów elektrycznych dla firm są interesujące dla podmiotów, których celem jest posiadanie samochodu elektrycznego. Miesięczne raty są niskie, dlatego nie trzeba się nimi martwić. Wybór pojazdów elektrycznych i hybrydów jest bardzo duży, więc nawet wymagający klienci powinni bez większego problemu znaleźć coś dla siebie. 

Warunki dofinansowania 

Program „Mój elektryk” umożliwia dofinansowanie w wysokości 70 000 zł dla firm, a także 27 000 zł dla osób fizycznych. Trzeba jednak pamiętać, że samochodów z napędem hybrydowym dofinansowanie nie obejmuje. Aby otrzymać dofinansowanie, trzeba koniecznie złożyć wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na krótszych trasach pojazdy elektryczne sprawdzają się idealnie. Są to zeroemisyjne samochody, które można w każdej chwili naładować. Wystarczy skorzystać z domowego gniazdka lub sieci ładowarek miejskich. Zakup samochodu elektrycznego to jednak duży wydatek i nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Warto mieć na uwadze, że jest wiele powodów, dla  których warto zmienić auto na elektryczne. Wśród najważniejszych zalet można wymienić cichą jazdę bez emisji spalin oraz niższe koszty eksploatacji. Warunki kredytów i leasingów również są bardzo atrakcyjne, dlatego opłaca się z nich korzystać. Auta elektryczne cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Każdego roku przybywa coraz więcej pojazdów z takim napędem. Na zachodzie Europy auta z napędem elektrycznym można kupić w dużo niższej cenie, dlatego są one popularne.