AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Dobra lodówka turystyczna do samochodu
Motoryzacja

Czym powinna się charakteryzować dobra lodówka turystyczna do samochodu?

Podczas dłuższej wycieczki samochodowej niezwykle przydatnym dodatkiem do auta jest lodówka turystyczna. Dzięki niej możliwe jest posiadanie zawsze chłodnego i orzeźwiającego napoju. Co więcej, można z takiej lodówki korzystać nie tylko w aucie podczas jazdy, lecz również na miejscu np. w sytuacji, gdy śpi się pod namiotem. Co jednak bardzo ważne, przyjemność z korzystania z niej zależy w pierwszej kolejności od tego, jaki konkretnie model się wybierze. Czym zatem powinno się takie urządzenie charakteryzować?

Sposób zasilania lodówki do auta

Podstawową sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy wybiera się lodówkę do samochodu, to jaki będzie jej sposób zasilania. Od tego zależy nie tylko efektywność chłodzenia danej lodówki, lecz przede wszystkim wygoda jej wykorzystywania. Jak to zatem wygląda w szczegółach i co można dostać na rynku? Jednym z najprostszych, a z pewnością najtańszych rozwiązań jest lodówka z wkładami termicznymi. Zasada działania takiego urządzenia jest bardzo prosta. Nie jest ono podłączane do zasilania, lecz zimno generowane jest przez wcześniej zamrożone wkłady. Dzięki temu, że lodówka tego typu jest doskonale izolowana, niska temperatura pochodząca z wkładów skutecznie chłodzi jej wnętrze. Takie rozwiązanie zapewnia dość umiarkowaną skuteczność, lecz główną zaletą jest w tym wypadku mobilność takiej wersji oraz jej niska cena.

Nieco innym podejściem do tematu jest lodówka turystyczna do samochodu zasilana energią elektryczną. Taka wersja zasilana jest najczęściej po prostu z gniazda zapalniczki, czyli napięciem 12 V dla auta osobowego i 24 V dla ciężarowego. Jest to rozwiązanie dość wygodne i skuteczne, lecz na uwadze trzeba mieć to, że taka lodówka działa jedynie wtedy, gdy jest podłączona do prądu. Co więcej, nie zaleca się jej używania w sytuacji, gdy silnik jest wyłączony, ponieważ bardzo szybko wyczerpuje ona akumulator. W tej kategorii produktowej doskonałymi parametrami technicznymi w parze z atrakcyjną ceną wykazują się lodówki Alpicool.

Kolejnym bardzo ciekawym pomysłem jest lodówka do auta wykorzystująca sprężony gaz. Charakteryzuje się ona ogromną skutecznością działania, która tak naprawdę niewiele się różni od klasycznego urządzenia chłodniczego wykorzystywanego powszechnie w domu. Oczywiście do swojego działania wymaga ona specjalnej butli, co sprawia, że urządzenie staje się dość duże i właściwie niemożliwe do używania w samochodzie osobowym. Takie rozwiązanie polecane jest np. do kamperów. Innego typu bardzo poważną wadą jest w tym wypadku także cena takiego urządzenia, która w zależności od modelu może wynosić od tysiąca, do nawet dwóch tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, że modele najtańsze, czyli oparta na wkładach to koszt często nawet około stu złotych, różnica w cenie jest kolosalna.

Pozostałe parametry lodówek do auta

Jak można się jednak łatwo domyślać, sama technologia zasilania wykorzystywana do potrzymania niskiej temperatury w lodówce, to jeszcze nie wszystko, czym powinna się taka lodówka charakteryzować. Oprócz tego warto mieć jeszcze na uwadze kilka innych, wcale nie mniej ważnych parametrów, które także będą miały wpływ na wygodę i jakość używania danego urządzenia.

O czym zatem konkretnie trzeba wiedzieć, gdy kupuje się lodówkę do samochodu? Jedną z najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać, jest oczywiście wymiar danej lodówki. Jest to szczególnie ważne w przypadku kupowania jej do samochodu osobowego, w którym miejsca zawsze jest niewiele. W takim wypadku warto się zastanowić, czy potrzebuje się czegoś do środka pojazdu, aby można było na bieżąco korzystać ze schłodzonych napojów, czy może jednak lepszym pomysłem będzie lodówka umieszczana w bagażniku? Co więcej, warto w tym miejscu rozważyć także to, jak wiele rzeczy naraz będzie się chciało w danej lodowce przewozić.