AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Klocki hamulcowe
Poradnik

Klocki hamulcowe, jakie wybrać?

Klocki hamulcowe to jedna z najważniejszych podzespołów układu hamulcowego, który jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa naszego oraz innych. Niestety, jak większość rzeczy również one się zużywają i wtedy stajemy przed koniecznością zakupu nowych. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją tego typu elementów. Jak zawsze istnieje możliwość zamontowanie oryginałów, które bardzo często są dobre jakościowo, ale również musimy zapłacić za nie znacznie więcej niż za dobre odpowiedniki o porównywalnej jakości.

Na rynku części istnieją również podróbki, które bardzo mocno kuszą swoją ceną, ale niestety jakościowo jest to najniższa półka, na którą nie warto zwracać uwagi. Niektóre podróbki nie posiadają nawet gwarancji producenta!

Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze klocków hamulcowych:

– Rodzaj klocka (metaliczne, organiczne, ceramiczne). Chodzi o materiał, z jakiego są wykonane.

– Homologacja ECE R90 (bardzo ważne!!!!). Wszystkie kocki, które są sprzedawane na polskim rynku, muszą posiadać tę homologację. Tutaj nie ma żadnych wyjątków.

Jaka firma i cena za klocki hamulcowe?

Firm produkujących klocki jest naprawdę sporo: Jurid, TRW, Brembo, Bush, Breck itd. Każda z tych firm produkuje części wysokiej jakości i daje na nie gwarancję. Oczywiście, kiedy popatrzymy na ceny, tutaj również wygląda to różnie. Jednak najrozsądniejszym rozwiązaniem jest poszukiwanie złotego środka, czyli wybranie klocków dobrych jakościowo, sprawdzonych, a jednocześnie nie kosztujących majątku. Tutaj polecamy klocki ostatniej firmy, czyli: Breck.

Breck to firma z polskim rodowodem, która dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz nowoczesnemu zakładowi produkcyjnemu, dostarcza asortyment, które jest atrakcyjny cenowo, a jednocześnie bardzo dobry jakościowo. Przejrzysty i intuicyjny oficjalny sklep marki (który można znaleźć pod adresem: https://sklep.breck.pl/ i którego odwiedzenie serdecznie polecamy), sprawia, że łatwo odnaleźć klocki do interesującego nas samochodu. Najważniejsze jednak jest to, że marce Breck zaufały miliony kierowców na całym świecie oraz równie dużo mechaników. Marka współpracuje z ponad 10 tysiącami warsztatów i otrzymała ponad 500 referencji, co tylko udowadnia ich jakość i pokazuje, że polski produkt może być dobry, odpowiednio wyceniony oraz doceniany w kraju i za granicą.