AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Jak dojechać z Katowic do Pyrzowic
Ciekawostki

Jak dojechać z Katowic do Pyrzowic?

30 kilometrów — taki dystans dzieli największe lotnisko w województwie śląskim od stolicy tego regionu. Dla wielu osób — zwłaszcza przyjezdnych — dojazd do lotniska bywa problemem. Podpowiadamy, jak łatwo dostać się na z Katowic do Pyrzowic.

Transport zbiorowy

Jeśli zamierzamy podróżować większą grupą osób, dobrym pomysłem może być wynajem większego auta. Jeśli chodzi o wynajem busa Katowice stwarzają stwarzają szerokie możliwości w tym zakresie. Działa tu wiele firm, które w naprawdę atrakcyjnej cenie dowiozą do portu lotniczego nawet grupy kilkunastoosobowe — zarówno wycieczki, jak i delegacje służbowe. 

Busy to oczywiście nie jedyny sposób. Jeśli zamierzamy podróżować w pojedynkę, dobrym rozwiązaniem może być zamówienie taksówki lub przejazdu za pośrednictwem popularnych aplikacji mobilnych. Finansowo może to być całkiem dobre wyjście. 

Pociągiem z Katowic do Pyrzowic (jeszcze chwila…)

Cały czas trwają intensywne prace na linii kolejowej łączącej Zawiercie z Tarnowskimi Górami, których ukończenie pozwoli na wygodną podróż pociągiem. Niestety czas przejazdu może okazać się mniej atrakcyjny niż w przypadku transportu drogowego. Wynika to z faktu, że pociąg będzie jechał nieco okrężną drogą z Katowic do Pyrzowic, zatrzymując się na takich stacjach jak Dąbrowa Górnicza czy wspomniane wyżej Zawiercie.

Warto dodać, że dzięki realizowanej inwestycji port lotniczy znacząco zwiększy swoją atrakcyjność z perspektywy osób przybywających do województwa śląskiego z innych części Polski. Wiadomo, że najprawdopodobniej ruch pasażerski na odcinku między Katowicami a Pyrzowicami będzie obsługiwać Intercity lub Koleje Śląskie. W najbliższych miesiącach powinno dojść do rozstrzygnięcia tej kwestii. 

Dojazd z Katowic do Pyrzowic samochodem

Nie zawsze pasażerowie mają taką możliwość — zwłaszcza gdy do Katowic dojeżdżają pociągiem — jednak przejazd między stolicą Górnego Śląska a Pyrzowicami najwygodniejszy jest własnym samochodem. Zwłaszcza że niedawno została otwarta droga ekspresowa S1. Dzięki niej każdy może dostać się szybko na lotnisko, jadąc cały czas nowoczesną drogą. 

Alternatywnym rozwiązaniem, gdy podróżujemy samochodem, jest zjazd na skrzyżowaniu w Będzinie na drogę numer 913. Jest ona z pewnością mniej uczęszczana, jednak może przejazd tędy może zająć trochę więcej czasu. W końcu ma ona gorsze parametry i nie pozwala na jazdę z taką prędkością jak trasa S1. 

Komunikacja miejska

ZTM Katowice obsługuje autobus miejski, który dojeżdża na lotnisko z Katowic. Podróż nie należy do najszybszych, niemniej jest wygodna i stosunkowo tania. Ograniczeniem autobusu jest ściśle określony rozkład jazdy, który może nie pasować do godziny odlotu samolotu. 

Przejazd z Katowic do Pyrzowic na rowerze

Jeśli zamierzamy podróżować z bagażami, wybór takiej forma podróży może być trudny do zrealizowania. Jednak gdy chcemy wybrać się na lotnisko rekreacyjnie, aby podziwiać wylatujące i przylatujące samoloty, rower będzie dobrym wyborem. Oczywiście trzeba wiedzieć, że odcinek ten jest dość wymagający z uwagi na kilka dość znacznych podjazdów.

Jak dojechać z Katowic do Pyrzowic? – podsumowanie

Jak widać, mimo że Katowice są dość znacznie oddalone od Katowic, dojazd na lotnisko ze stolicy Górnego Śląska jest prosty. Każdy może wybrać środek transportu, który najbardziej odpowiada osobistym preferencjom.