AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Mechanika Pojazdy

Amortyzatory gwintowane

Amortyzator jest urządzeniem mechanicznym lub hydraulicznym przeznaczonym do pochłaniania i tłumienia impulsów uderzeniowych. Odbywa się to poprzez zamianę energii kinetycznej szoku na inną formę energii, które następnie są rozpraszane. Pneumatyczne i hydrauliczne amortyzatory są stosowane w połączeniu z poduszkami i sprężynami. Amortyzator samochodowy zawiera sprężynowe zawory zwrotne i kryzy do kontrolowania przepływu oleju przez wewnętrzny tłok.

Amoryzatory gwintowe – czy są popularne?

W dzisiejszych czasach amortyzatory gwintowane cieszą się ogromną popularnością. Podczas projektowania lub wyboru amortyzatora należy wziąć pod uwagę jeden aspekt projektowy – dokąd ta energia pójdzie. W większości amortyzatorów energia jest przekształcana w ciepło w lepkim płynie. W cylindrach hydraulicznych płyn hydrauliczny nagrzewa się, natomiast w cylindrach powietrznych gorące powietrze jest zwykle usuwane do atmosfery. W innych rodzajach amortyzatorów, takich jak typy elektromagnetyczne, rozproszoną energię można magazynować i wykorzystywać później. Ogólnie rzecz biorąc, amortyzatory pomagają amortyzować pojazdy na nierównych drogach.

W pojeździe amortyzatory zmniejszają efekt jazdy po nierównym terenie, co prowadzi do poprawy jakości jazdy i prowadzenia pojazdu. Podczas gdy amortyzatory służą ograniczeniu nadmiernego ruchu zawieszenia, ich jedynym celem jest tłumienie drgań sprężyn. Amortyzatory wykorzystują zawory oleju i gazów do absorpcji nadmiaru energii ze sprężyn. Producent określa stawki sprężyny na podstawie masy pojazdu, załadowanego i rozładowanego. Niektóre osoby używają wstrząsów, aby modyfikować wskaźniki wiosenne, ale nie jest to właściwe użycie. Wraz z histerezą w samej oponie, tłumią one energię zgromadzoną w ruchu nieresorowanego ciężaru w górę i w dół. Skuteczne tłumienie odskoku koła może wymagać udarów strojenia w celu uzyskania optymalnego oporu. Amortyzatory gwintowane są nie tylko trwałe, ale również wytrzymałe. Z całą pewnością posłużą one użytkownikowi przez wiele lat. Sprężynowe amortyzatory zwykle wykorzystują sprężyny śrubowe lub resory piórowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *