AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Mechanika Pojazdy

Tester akumulatora

Tester akumulatora jest urządzeniem elektronicznym przeznaczonym do testowania stanu baterii elektrycznej. Najprostszym testerem baterii jest amperomierz prądu stałego, który wskazuje szybkość ładowania baterii. Woltomierze prądu stałego można wykorzystać do oszacowania szybkości ładowania akumulatora, pod warunkiem, że znane jest jego napięcie nominalne. Jest to ważne.

Jakie są testery akumulatora?

Istnieje wiele rodzajów zintegrowanych testerów akumulatorów, z których każdy odpowiada określonej procedurze badania warunków, w zależności od rodzaju testowanego akumulatora, na przykład test „421” akumulatorów samochodowych ołowiowo-kwasowych. Ich wspólna zasada opiera się na empirycznym fakcie, że po przyłożeniu do akumulatora danego prądu przez określoną liczbę sekund wynikowe napięcie wyjściowe jest powiązane z ogólnym stanem akumulatora w porównaniu do wyjścia zdrowego akumulatora. Zazwyczaj uruchamianie zużywa mniej niż trzy procent pojemności akumulatora. Z tego powodu akumulatory samochodowe zaprojektowano tak, aby dostarczały maksymalny prąd przez krótki okres czasu. Z tego powodu są czasami nazywane „akumulatorami SLI”: do uruchamiania, oświetlenia i zapłonu. Akumulatory SLI nie są przeznaczone do głębokiego rozładowania, a pełne rozładowanie może skrócić ich żywotność.

Tester akumulatora – działanie

Oprócz uruchomienia silnika akumulator SLI zapewnia dodatkową moc niezbędną, gdy wymagania elektryczne pojazdu przekraczają zasilanie z układu ładowania. Jest także stabilizatorem, eliminującym potencjalnie szkodliwe skoki napięcia. Tester akumulatora działa prawidłowo, co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Jest on nie tylko trwały, ale również bardzo wytrzymały. Pojazdy elektryczne akumulatorowe są zasilane przez akumulator samochodowy wysokiego napięcia, ale zwykle mają również akumulator samochodowy, dzięki czemu mogą korzystać ze standardowych akcesoriów samochodowych, które są przystosowane do zasilania napięciem 12 V. Akumulator ma naprawdę wiele zalet, a jego tester sprawdza jego moc i wytrzymałość. Jest to bardzo ważne.