AutaKolekcja.pl

Motoryzacja, Transport, Przemysł, Mężczyzna

Mechanika Pojazdy

Powłoka ceramiczna

Powłoka ceramiczna to specjalistyczny produkt wykończeniowy, zapewniający doskonałą ochronę lakieru samochodowego. W przeciwieństwie do wosku samochodowego, który może trwać tylko kilka tygodni, powłoka ceramiczna zapewnia trwałe lub półtrwałe wiązanie, które jest długotrwałe. Krótko mówiąc, powłoka ceramiczna to ciekły polimer nakładany na lakier i tworzący wiązanie chemiczne. O ile na lakierze nie zostanie użyty ścierny środek polerski lub mieszanka, powłoka pozostanie i będzie nadal chronić lakier samochodowy.

Powłoka ceramiczna czy warto ją zakupić?

Ludzie często mylą uszczelniacz lakieru samochodowego z powłoką ceramiczną. Oba zapewniają zaawansowaną ochronę lakieru samochodowego, ale szczeliwa mogą trwać od 6 do 12 miesięcy, podczas gdy powłoka może trwać od 12 do 24 miesięcy. Jednak powłoka ma wysoką cenę i wymaga więcej czasu zainwestowanego w aplikację. Zawyżona cena ceramicznej powłoki samochodowej w porównaniu z woskiem lub uszczelniaczem zniechęci wielu ludzi. Jednak długowieczność powłoki zwraca się z biegiem czasu, gdy rozważasz wiele zastosowań wosku. Popularna powłoka ceramiczna do samochodów, która zapewnia błyszczące wykończenie i utrzymuje się przez ponad 12 miesięcy. Ta powłoka jest bardzo trwała, a marka twierdzi, że zapewni ochronę lakieru samochodowego przed deszczem, słońcem, solą, ptasimi odchodami i śmieciami.

Powłoka ceramiczna

Aby powłoka ceramiczna odniosła sukces, przygotowanie jest kluczowe i musisz podjąć wszystkie właściwe kroki. Można zauważyć, że wiele powłok ceramicznych do samochodów ma oznaczenie twardości 9H. Ta ocena określa odporność powłoki na zarysowanie, która jest znana jako próba twardości ołówka. Dlatego im wyższa ocena, tym bardziej odporna jest powłoka ceramiczna na zarysowania. Powłoka ceramiczna najlepiej chroni detale, chroniąc lakier Twojego samochodu przez długi czas. Przy prawidłowym nałożeniu niektóre wysokiej klasy powłoki mogą trwać przez cały okres eksploatacji samochodu. Nakładanie powłok ceramicznych na samochody różni się w zależności od producenta. Najważniejszą częścią aplikacji jest przygotowanie, a im więcej robisz, tym łatwiej jest nałożyć powłokę. Będziesz chciał dokładnie umyć samochód, glinować lakier i użyć mieszanki do cięcia, jeśli występują jakiekolwiek wady. Główną przyczyną jest technologia zastosowana w powłoce i wiedza naukowa. Często powłoki o dłuższej żywotności będą kosztować więcej, a wynika to z czystości samej formuły. Z pewnością warto zainwestować w powłokę ceramiczną na samochód.